Oznanilo stolne zupnije Sv. Nikolaja v Murski Soboti  

Leto XI

Številka 7

8. april 2007


VSTALI ZVELIČAR, UPANJE NAS VSEH

Jezusovo vstajenje je kakor izbruh vulkana. Razodeva nam, da znotraj samega sveta že gori Božji ogenj, ki bo vsako stvar prežaril s svojo lučjo. Z Jezusovim vstajenjem sta premagana greh in smrt in ta resnica je temeljno oznanilo naše vere.

Prepoznati Božje življenje v nas, v Cerkvi in v svetu je velika naloga nas vseh, še zlasti kristjanov. Marija Magdalena je postopoma, z vso svojo odprtostjo in z Jezusovo pomočjo spoznala, da je Jezus vstal od mrtvih in da živi. Evangelist pravi, da je Marija stala zunaj pri grobu in jokala (prim. Jn 20, 11). Grob je znamenje smrti, ki ji je podvržen vsak človek. Jok je boleče spoznanje te človekove zemeljske končnosti. Marija Magdalena je s svojim jokom pri Jezusovem grobu pokazala, da jo je Gospodova smrt globoko prizadela. Kljub žalosti je ohranila žarek upanja.. Rada bi našla vsaj mrtvo Jezusovo telo, mu izkazala spoštovanje in ga mazilila z dišavami. Tako nam Marija Magdalena izraža močno upanje nas vseh, da s smrtjo ni vsega konec, saj je v našem srcu neusahljivo hrepenenje po miru, po sreči in po življenju brez konca. In prav to upanje po življenju brez konca nam prinaša vstali Zveličar. Znamenje vstalega Jezusa so zapisana po vsem svetu, vendar je milost in dar, da jih prepoznamo. Ta milost je v evangeliju velikonočnega pranika izražena z besedo, ko Jezus pokliče Marijo Magdaleno po imenu.

Da, Gospod kliče vedno, vsakogar. Pridi in poglej. Tukaj sem v tabernaklju, tam, »kjer sta zbrana dva ali trije v mojem imenu«. Nagovarjam te po Božji besedi, po zakramentih, ki so živa in resnična srečanja z vstalim Kristusom, ko Gospod vsakega posebej kliče po imenu kakor Marijo Magdaleno, naj mu verujemo in naj vanj upamo.

Vsem faranom, bolnim, trpečim in ostarelim, zapornikom in osamljenim, našim dragim rojakom po svetu, bratom evangeličanom in pravoslavnim, vsem, ki v Kristusu iščejo smisel življenja, vsi duhovniki soboške župnije sv. Nikolaja, skupaj sestrami Hčerami Marije Pomočnice in župnijskimi sodelavci voščimo veselo in blagoslovljeno veliko noč.


Na Velikonočni ponedeljek (9. aprila) bodo maše ob 6.30, 8., 10. in 19. uri.

Drugi četrtek v mesecu je vedno srečanje Biblične skupine. V aprilu bo to srečanje v četrtek, 12. aprila, po večerni maši.

Od četrtka, 12. aprila dalje, bo zopet reden verouk.

V petek, 13. aprila, bo molitveno srečanje za Bratovščino Fatimske Marije v župnijski cerkvi (18. uri) in po kapelah.

Na Belo nedeljo ali na nedeljo Božjega usmiljenja (15. aprila)  se bodo pri 10. maši predstavili župnijskemu občestvu letošnji prvoobhajanci. Zato vabljeni k 10. maši.

Člani Župnijskega pastoralnega sveta bodo imeli svojo redno sejo v nedeljo, 15. aprila 2007, po večerni maši v dvorani veroučnih učilnic.

V četrtek, 19. aprila, bo druga obletnica izvolitve Josepha Ratzingerja za papeža Benedikta XVI. V ta namen bo murskosoboški škof dr. Marjan Turnšek zvečer ob 19. uri daroval v stolnici mašo za papeža Benedikta XVI.

Od 19. do 22. aprila bomo romali v Assisi in Rim. Romarji ne pozabiti na osebni dokument.

V soboto, 21. aprila, bo v cerkvi Marije Vnebovzete pri Gradu mladinsko molitveno srečanje soboške dekanije ob 20. uri. Odhod mladih izpred župnišča ob 19.15.

V soboto, 21.aprila, bo v župnijski dvorani v Murski soboti od 16. do 19. ure,  pod vodstvom p. Tomaža Podobnika iz Ljubljane, potekalo duhovno srečanje pod naslovom "VELIKONOČNI  ČAS – ČAS  VESELJA Z VSTALIM ŽVELIČARJEM". Na srečanje ste prisrčno vabljeni verniki soboške stolne župnije sv. Nikolaja, kakor tudi vsi verniki župnij murskosoboške škofije.

V nedeljo, 22. aprila, bo prvi dan DEVETDNEVNICE za letošnje birmance, njihove starše in botre.

V soboto, 21. aprila, bo mesečno srečanje članov Marijine družbice. Mlajši člani se zberejo ob 13.30, starejši pa ob 15. uri. Srečanji bosta v hiši sester Hčera Marije Pomočnice v ulici Juša Kramarja 2, zraven Gasilskega doma.


home.gif (1658 bytes)    arhiv.gif (1412 bytes)